Rreze Dielli 25 Korrik 2019 Të Gatuajmë me Znj Vjollca P1 Domate Të Mbushura Me Djathë Dhe Vezë

Domate të mbushura me djath e vezë Përbërësit: 1 kg domate (të pjekura) 200 gr djath 3 kokrra vezë 1 tufë majdanoz Kripë Vaj ulliri Përgatitja: Presim domatet nga sipër horizontalisht në majë dhe me ndihmën e një luge të vogël pastrojmë atë nga tui dhe krijojmë hapësirë për mbushje. Rrahim vezët në një tas dhe shtojmë në të djathin e thërrmuar, tulin e domates të prerë në kubikë të vegjël, majdanozin e grirë hollë, kripë e vaj ulliri. Mbushim domatet duke i vendosur ato në një tavë të lyer me pak vaj. Spërkatim dhe domatet sipër me pak vaj dhe i vendosim në furrë 180ºC për 30 minuta.

Sekreti i Embelsires me Qumesht Me pak perberes dhe shum shije

Sekreti i Embelsires me Qumesht Me pak perberes dhe shum shije Receta 3 vez 13 lug te gjelles sheqer 15 lug te gjelles vaj 15 lug te gjelles uj te vaket 18 lug te gjelles miell 1 paket pluhur per fryerje 1 vanill Tepsin e lyejm me vaj Nr 32 Furra e nxeht 220 grad 25 min 5 gota te ujit qumesht 10 lug te gjelles sheqer (e ziejm2-3 min) Embelsira e vaket Sherbeti i vaket Per me shum receta te reja kanallin mund ta beni subscribe Tarif 3 yumurta 13 yemek kaşığı şeker 15 yemek kaşığı sivi yağ 15 yemek kaşığı ılik su 18 yemek kaşığı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Şerbeti için 5 su bardağı süt 10 yemek kaşığı şeker (2-3 dakika kaynatiyoruz Ilık tatlı llık şerbet

Rreze Dielli 19 Qershor 2019 - Të Gatuajmë me Znj. Vjollca P1 Kek me banane dhe çokollatë

Kek me banane dhe çokollatë Përbërësit: 3 vezë 180 gr sheqer 100 ml vaj olim 150 gr kos 2 banane 100 gr niseshte 250 gr miell 1 pako pluhur pjekës 70 gr çokollatë e zezë Përgatitja: Në një tas përziejmë 3 vezë të plota. Shtojmë sheqerin dhe vazhdojmë përzierjen deri sa sheqeri të shkrijë. Shtojmë vajin dhe përziejmë përsëri. Shtojmë kosin e bananet e shtypura me pirun ( të kthyera në pure). I përziejmë së bashku në tas me rrahësen e vezëve. Shtojmë niseshtenë dhe përsëri e përziejmë me mixerin e vezëve. Shtojmë miellin përzier me pluhur pjekës dhe vazhdojmë përzierjen deri sa të na formohet një brum jo shumë i trashë. Në fund shtojmë çokollatën, e përziejmë dhe e vendosim brumin në një tepsi të lyer me yndyrë. E pudrosim me miell dhe vendosim tepsinë në furrë në temperaturën 180ºC për 40-45 minuta.

임형태문서작성의기술4

임형태문서작성의기술4

Nr. 19 Hamburger 🇦🇱[Albanian/Shqip]

INSTAGRAM 📸 https://www.instagram.com/rimondaa__/ Përbërësit: Për brumin: 600 gr miell 220 ml qumësht 120 ml ujë të ngrohtë 1/2 kubike tharme të bukës të freskët 1 lugë kripë 2 lugë të mesme sheqer 6 lugë vaj ulliri 1 vezë e verdhë dhe 2 lugë qumësht fara të susamit ... me kët brum më dalin 8 Bukë, unë i kam përgatitur në video vetëm tre, tjetërat do ti ha në ditët e ardhshme ... nashti edhe me suxhuk dhe vezë ; ) Për Mish: 500 gr Mish të bluar për 3 Hamburgera 1 vezë, kripë dhe pak vaj (thotë se 150 gr Mish për 1 Hamburger janë optimale) Shka kam përdor unë sot janë: salcë djeks, keqap, majonezë, domate, kastravec, kastravec turshi, kashkavall dhe një ve të skuqur. Zutaten: Für den Teig: 600 gr Mehl 220 ml Milch 120 ml lauwarmes Wasser 1/2 Würfel frische Hefe 1 EL Salz 2 TL Zucker 6 EL Olivenöl 1 Eigelb & 2 EL Milch Sesamkörner ... hiermit bekommt ihr 8 Bürgerbröchten raus, ich habe in dem Video nur 3 zubereitet, die restlichen packe ich in eine Tüte, so bleiben sie weich und esse sie dann in den nächsten Tagen ... gerne auch mal mit Suxhuk und Ei ; ) Für die Petties: Hackfleisch 500 gr für 3 Bürger 1 Ei, Salz und etwas Öl zum braten (man sagt 150 gr pro Bürger sind optimal) Was ich noch verwendet habe für meine Bürger heute sind: Chillisauce, Ketchup, Mayonnaise, Tomate, Gurke, saure Gurken, Gouda (Hochlandkäse finde ich hier am besten) und ein Spiegelei. Hier könnt ihr ganz kreativ sein und euren eigenen Bürger individuell nach Geschmack zubereiten ... Ich wünsche euch ganz viel Spaß beim Zubereiten. Rimonda Instagram: rimondaa__ PS. mein Kleid ist von H&M.

Rreze Dielli 18 Shkurt 2019 Të Gatuajmë me Znj Vjollca P1 Tavë me oriz dhe kunguj të njomë

Tavë me oriz dhe kunguj të njomë Përbërësit: 320 gr oriz 500 gr kunguj të njomë 2 kokrra qepë 3 kokrra vezë 4 lgj pana gatimi 5 lgj vaj ulliri Kripë dhe piper i zi Rozmarinë Arrë moskat Përgatitja: Ziejmë orizin vetëm për 8 minuta, e kullojmë dhe e lëmë të ftohet. Ndërkohë grijmë kungullin në rende. Në një tigan me 2 lugë gjelle vaj ulliri kaurdisim qepën të grirë hollë vetëm për 5 minuta. Vendosim në një tas orizin gjysëm të zier, qepën e kaurdisur, 2 lugë gjelle vaj ulliri, djathin e grirë në rende dhe kungullin e grirë e më pas i përziejmë mirë. Në një tas rrahim 3 kokrra vezë me panën dhe i përziejmë mirë. Shtojmë erëzat, kripë, piper të zi, arrë moskat, rozmarinë dhe i trazojmë mirë. Bashkojmë 2 tasat në një të vetëm (orizin me vezët). I përziejmë mirë dhe i shtojmë në një tavë duke i niveluar mirë. Vendosim tepsinë në furrë të parangrohur në temperaturën 180ºC për 25-30 minuta.

Kacamak Recept i Nenes

Kaçamak Tradicional Shqiptar Receta e Nenes ma e mira ne Bot. Gjell:Tradicionale Shqiptar Receta: Kaçamak me Djath

Speca te mbushur me Oriz dhe mish per iftar Recept i Nenes

Ramazan Pregatitje per iftar Speca te mbushur me Oriz mish Viqi dhe Qep Domate.dhe per Dessert ni Bostan. Recept i Nenes ma i miri ne Bot. Receta Shqiptar Recipe Ramazan Receta per iftar Recept per Ramazan الفلفل الحلو وصفة طبية مع ملء الأرز

Parashikimi i yjeve për këtë javë nga Jorgo Pulla (30 korrik - 5 gusht)

"Vila24" ne News24 - 30 korrik, 2018

TASQEBAP ME MISH VIÇI/ PILAF ME ORIZ DHE MAKARONA FIDHE (Recete nga znj.Katerina)

“Kendi i gatimit” ne News24 – 3 dhjetor, 2018 TASQEBAP ME MISH VIÇI 500 gr mish viçi 2-3 kokrra qepë ½ gotë vere ½ lgj salcë domate 2 kokrra domate 2-3 thelpinj hudhër 1 lgj miell 1 spec të kuq 1 gjethe dafine Kripë, piper i zi Kaurdisim fillimisht mishin me qepën dhe hudhrën. Më pas një lugë miell e sitim mbi mishin. Vahzdojmë kaurdisjen dhe për disa minuta. Më pas e shuajmë mishin me pak verë të bardhë. Sapo të avullojë alkooli shtojmë domatet të grira në rende së bashku me pak salcë domateje. Shtojmë ujë të ngrohtë në masë të mishit, vendosim 1-2 gjethe dafine, e rregullojmë shijen me kripë dhe piper të zi dhe e lemë të ziejë në temperaturë të ulët. PILAF ME ORIZ DHE MAKARONA FIDHE 2 filxhanë oriz ½ filxhan makarona fidhe 5 filxhanë lëng mishi 2-3 lgj vaj ulliri 1 lgj gjalpë Kripë, piper i zi Në një tenxhere ngrohim vajin e ullirit dhe kaurdisim fidhet derisa të ndryshojnë ngjyrë. Më pas shtojmë orizin dhe sapo orizi të fitojë temperaturë shtojmë pak kripë dhe piper të zi si dhe lëngun e mishit. Vendosim kapakun dhe e lemë orizin të ziejë për 15 minuta. Në fund shtojmë një lugë gjalpë, fikim sobën dhe e lemë pilafin të qëndrojë në nxehtësinë e sobës mbuluar me një pecetë kuzhine.

Load 10 more videos

 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE